5 chyb, které vám brání najít si dobrého chlapa

Najít si úžasného partnera na život, zábavu i do postele a pokud možno natrvalo, je sen každého člověka. Jenže ne vždy se sny protnou s realitou. V ní často jako by se na nás lepili jen ti nesprávní partneři. Příčinu však lze třeba hledat v nás samých.

Nechcete si přiznat pravdu o (ne)vhodnosti partnera

Máte vyhraněný typ, který vás přitahuje, po kterém toužíte, ale neumíte si přiznat, že jisté lákavé charakterové, ale i fyzické znaky nemohou jít ruku v ruce s jinými. Odbornice na vztahy Ossiana Tepfenhart jasně říká, že pokud si stále vybíráte podobné partnery, tak můžete s nimi očekávat i podobný osud. Pokud tento kruh chcete prolomit, je třeba si přiznat, že byste se jednoduše měli orientovat na jiný typ.

Vidíte jen negativa

Je to častý problém žen i mužů, kteří si neumí najít partnera na celý život. V prvních měsících na člověka díváme v růžových brýlích, ale časem se optika změní a my vidíme více negativ. Pokud se na ně začnete soustřeďovat, máte jistotu, že vztah skončí v troskách. Ossiana Tepfenhart proto radí každý den ocenit to, co pro vás partner udělal, čím vás potěšil podívat se na něj z té dobré stánky. Protože neustálá soustředěnost na to špatné je začátkem konce každé lásky. Nikdy totiž nenajdete partnera, na kterém vám nebude nic vadit. Jde jen o optiku, jakou jej budete hodnotit.

Tento fenomén se objevuje hlavně s věkem. Už nechcete romantickou lásku a seznámení se bez zábran. Hledáte partnera, který by měl dokonale zapadnout o vašich představ o životě. Ossiana Tepfenhart ovšem říká, že takto vztahy nefungují. Jedná se o neustálý dialog, proces a formování. Pokud hledáte jen správné dílky, pořiďte si puzzle, ale nechoďte s podobnou vizí do vztahu.

Couple Smiling And Enjoying Date With Lunch On Building Rooftop

Nekomunikujete

Předpokládáte, že partner by se měl dovtípit všechno z náznaků. Jenže dlouholeté vztahy nejsou o tom, že jeden bude pořád ten, co jen čeká a druhý, co se snaží. Naopak. Věci si vydiskutujte a najděte společnou řeč i řešení. Protože vztah už není randění a překročíte-li tuto hranici, nikdy se dál než nad pár měsíců či let s partnerem nedostanete.

Odmítáte dělat první krok

První krok je třeba udělat ne jednou. Ale mnohokrát. Ať už po hádce, po výměně názorů, nebo tehdy, pokud se vám něco nelíbí. Je snadné vyčíst partnerovi, že se vám něco leze na nervy, pokud i vy nezměníte své chování. Je velmi obtížné chtít od partnera změnu, pokud se nezmění i klima ve vztahu. A k tomu je třeba dvou. A mnohdy několik prvních kroků v nápravě. Jinak se zacyklíte v systému nespokojenosti.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram