Jak to dělají? Takto si šťastné páry zajišťují hladký chod jejich manželství

Šťastné manželství není samozřejmost. To by mohly potvrdit miliony rozhádaných a rozvedených. Na špici pyramidy vztahů jsou však dvojice, které spolu dokážou plavat životem byť s bouřkami, tak bez zásadních ztroskotání. Jak to dokážou? Pojďte se něco od nich podučit.

Společné aktivity, které vedou ke společnému smíchu a zábavě jsou pro vztah k nezaplacení.

Pečují o sebe

Zní to opravdu zvláštně, ale klinická psycholožka Michael W. Regier, která se dlouhodobě věnuje zkoumání šťastných párů zjistila, že v první řadě se každý partner stará sám o sebe. To znamená, že chce být pro druhého neustále atraktivní. Takže žádné děravé tepláky. Ani večer po osmé doma na gauči.

Baví se spolu

Bride and groom on a wedding day

Společné aktivity, které vedou ke společnému smíchu a zábavě jsou pro vztah k nezaplacení. Je to prostě sprcha pro neshody, stres a neporozumění. Páry, které se spolu smějí, mají mnohem vyšší pocit společného štěstí. Už jen najít témata, programy a aktivity, při kterých vás bude společně „bolet bránice“.

Každý má své sny a není nic horšího, pokud máte ty vaše zcela rozdílné. Nemluvě o tom, že jdete proti vztahu, pokud jsou dokonce protichůdné. Přitom jak říká Michael W. Regier, není až tak důležité, jestli se sny každému splní. Už samotná cesta pokud nejsou společné, dvojici rozděluje. Naopak, kráčet ke společným snům je tak romantické, že to dokáže udržet pohromadě i dvojice, které nejsou až tak podobné.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram