Jste uvězněni v toxickém přátelství? Odbornice radí, na co si dát pozor a jak z něj ven

Některým z nás trvá roky, než si to uvědomíme. Jsme součástí toxického vztahu – ne však toho v rodině či s partnerem, ale součástí toxického přátelství.

Již ze slova toxicita vyplývá, že takový vztah má převahu negativ nad pozitivy. Psycholožka přitom upozorňuje, že konflikt či například srovnávání se, soutěživost – mají ve zdravé míře smysl. Překročí-li se však hranice, sklouznou do podoby, která nám mentálně neprospívá.

Jak tedy vypadají toxická kamarádství, jaké jsou jejich nejčastější znaky a co například vede k tomu, že v toxických kamarádstvích skončíme? Mají sklon k jejich tvorbě více muži nebo ženy a dá se vůbec toxický vztah očistit a pokračovat v něm dále, aniž bychom se nebáli toho, co jsme zažili v minulosti?

Friends drinking coffee in coffee shop

Psycholožka a psychoterapeutka Lenka Rušarová odpověděla v pořadu Jde o nás i na tyto otázky. Její návod, jak z toxických vztahů ven je sice i vzhledem k našemu formátu stručný, ale velmi adresný a důležitý. Více už v naší relaci výše, případně v podcastové verzi relace, kterou naleznete dole.

Podcastová verze pořadu Jedná se o nás: Toxický přítel z nás vytáhne to nejhorší…

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram