Odborník otevřeně radí, kdy má plastika smysl

Zkrášlující operace nebo prázdná peněženka? Pokud si chcete dopřát kousek krásy díky chytrým rukám profesionála, vsaďte na reálné cíle. Přední slovenský plastický chirurg MUDr. Vlastibor Minarovjech varuje, kdy mají plastiky smysl a kdy jde o zbytečně vyhozené peníze.

Co „fičí“ v současnosti?

Zvětšování prsou (augmentace), korekce nedokonalostí pleti pomocí kyseliny hyaluronové a botoxu. I tyto zkrášlující, méně či více invazivní zákroky patří k trendům letošního roku v daném oboru. Podle MUDr. Minarovjecha z ESTETIC CLINIC obě pohlaví vyhledávají v současnosti také korekce víček a facelift obličeje. „Větší zájem o estetické operace je stále ještě u žen, i když muži stále přibývají. U mužů jsou nejvíc v oblibě operace víček a facelift,“ vysvětluje v rozhovoru pro Pravdu plastický chirurg.

Netřeba se omezovat časem

V laické veřejnosti panuje názor, že zmiňované operace patří spíše do sychravějších dnů. Prý proto, aby lidé nevystavovali čerstvě ošetřovaná místa či dočasné jizvy ve sporém letním oblečení či v plavkách. Současná medicína fandí operacím v kterémkoli měsíci. „Jen některé větší operace je lepší přesunout na chladnější období roku. Jinak tyto operace se dělají po celý rok. Jednoduše řečeno, nemají sezónu. V dnešní době je sezóna podle toho, co takzvané celebrity o sobě publikují v médiích,“ říká MUDr. Minarovjech, o kterém informace si můžete najít také na webu estetic-clinic.sk.

Lifting lines, advertising of face contour correction, skin and neck lifting. Facial rejuvenation concept, cosmetology

K populárním zákrokům patří i ty, které formují postavu. Představa mnoha lidí však někdy neodpovídá realitě. Obezita či nadváha se totiž podle odborníka neřeší pochybnými operacemi. V opačném případě přichází zklamání a zbytečné utrácení peněz. „Pokud například mluvíme o liposukci, tak tato nemá význam u pacientky, která neumí shodit a držet si váhu,“ zdůrazňuje. V některých případech jde podle něj o doslova vyhozené peníze, a to zejména tehdy, pokud ženy či muži podlehnou reklamním trikům na různé neefektivní zkrášlující zákroky. „Například takzvané injekční lipolýzy nepřinášejí vůbec žádný efekt a stojí pacienta jen moc peněz,“ říká otevřeně MUDr. Minarovjech.

Kdy to má smysl…

Které operace tedy mají smysl u lidí s nadváhou či obezitou? „Nejčastější a jedině reálně fungující jsou liposukce. Lze je podle rozsahu provádět v lokální anestezii ambulantně. K dalším zákrokům patří takzvané abdominoplastiky, kde se redukuje nadměrná kůže. Procedury označené jako „nejnovější“, „nejlepší“, „jedinečné laserové“ a jiné podobné přinesou jen prázdnou peněženku a frustraci pacientky,“ uzavírá Minarovjech pro Pravdu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram